چاقی گریبانگیر بیش از ۵۷ درصد کودکان آمریکا

به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی خبرگزاری فارس، نتایج یک بررسی جدید نشان داد، بیش از ۵۷ درصد کودکان آمریکایی دچار چاقی یا اضافه‌وزن هستند.

مطالعات محققان دانشگاه هاروارد حکایت از‌ آن دارد که با توجه به وضعیت کنونی سلامتی در جامعه آمریکا، حتی کودکانی که در حال حاضر وزن نرمالی دارند، در معرض چاقی و اضافه‌وزن قرار دارند. 

به گفته پژوهشگران، اگر روند تغذیه در جامعه آمریکا به همین شکل ادامه پیدا کند، در دهه بعدی شاهد میلیاردها دلار هزینه پزشکی برای بهبود سلامت مردم خواهیم بود. 

محققان هاروارد باور دارند، روند چاقی به قدری با سرعت پیش می‌رود که احتمال اینکه کودکان با وزن نرمال تا ۳۵ سالگی دچار چاقی نشوند، کمتر ۵۰ درصد است. 

بر اساس آمار مرکز ملی بهداشت، بیش از ۳۶٫۵ درصد بزرگسالان آمریکایی چاق یا دچار اضافه‌وزن هستند و تقریبا اکثر آنها در معرض دیابت نوع ۲، بیماری‌های قلبی و عروقی و انواع سرطان قرار دارند. 

در این مطالعه بیش از ۴۱ هزار کودک آمریکایی تحت بررسی قرار گرفتند و مشخص شد، چاقی یک مشکل مهم و اساسی برای کودکان این کشور است چراکه آسیب‌های پیاپی برای آنها پدید می‌آورد. 

 محقق ارشد این مطالعه در پایان گفت:‌ «باید برنامه‌هایی را برای جلوگیری از اضافه‌وزن در سنین پایین در نظر بگیریم و با بهبود شرایط فعالیت جسمانی کودکان در محیط‌های مختلف مانع شیوع بیشتر چاقی در جامعه آمریکا شویم».

انتهای پیام/ 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *