افزایش دو برابری شمار افراد مبتلا به آلزایمر در آمریکا تا سال ۲۰۶۰

به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی خبرگزاری فارس، نتیجه تازه‌ترین بررسی‌های مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های ایالات متحده آمریکا نشان داده است، تا سال ۲۰۶۰ میزان افراد مبتلا به بیماری آلزایمر در این کشور به بیش از دو برابر افزایش خواهد یافت. 

در سال ۲۰۱۷، تعداد افرادی که به بیماری آلزایمر مبتلا هستند، بیش از ۶ میلیون و ۸۰۰ نفر تخمین زده شده است؛ مطالعات جدید سی دی سی و پژوهشگران دانشگاه کالیفرنیا در آمریکا نشان می‌دهد، تعداد افراد مبتلا به این بیماری تا سال ۲۰۶۰ بالغ بر ۱۵ میلیون نفر خواهد بود. 

این پژوهش برای اولین بار نشان داد، حدود ۴۷ میلیون آمریکایی علائم اولیه بیماری آلزایمر را در خود دارند یا دچار میزان کمی از اختلالات شناختی هستند که همین موضوع جای توجه و بررسی دارد.

محققان بر ضرورت توسعه روش‌های درمانی جدید تأکید می‌کنند و باور دارند، توسعه روش‌های درمانی جدید می‌تواند مانع پیشرفت این اختلال در افرادی که نشانه‌های این بیماری را زودتر از حد معمول نشان می‌دهند، شود. 

سرپرست و محقق ارشد این مطالعه می‌گوید:‌ «از کل تعداد افرادی که مبتلا به آلزایمر خواهند شد، حداقل ۴ میلیون نفر به پرستاری و مراقبت‌های شدید نیاز خواهند داشت».

بر اساس‌ آمار و ارقام موجود، ابتلا به بیماری آلزایمر یکی از دلایل اصلی مرگ و میر در‌ آمریکا است و بسیاری از افراد مبتلا در اواخر ۵۰ سالگی دچار این اختلال می‌شوند. 

انتهای پیام/ 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *