کاهش بی‌سابقه نرخ زاد و ولد ژاپنی‌ها در سال ۲۰۱۷

به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی خبرگزاری فارس، وزارت بهداشت ژاپن در بیانیه‌ای اعلام کرد: ژاپن در سال ۲۰۱۷ میلادی با کاهش بی‌سابقه نرخ زاد و ولد و همچنین کاهش ۴۰۳ هزار نفری جمعیت روبرو است.

به گفته مقامات بهداشت این کشور، در سال ۲۰۱۷ نرخ زاد و ولد در ژاپن به پایین‌ترین میزان خود در بیش از یک قرن اخیر رسید و تنها ۹۴۱ هزار تولد در طول ۱۲ ماه به ثبت رسیده است. 

مسئولان این وزارتخانه تأکید کرد: پیش‌بینی شده که امسال نرخ تولد در ژاپن در مقایسه با سال قبل کاهش ۴ درصدی خواهد داشت و از سال ۱۸۹۹ میلادی که دولت شروع به جمع‌آوری این داده‌های آماری کرده، کمترین رقم ثبت شده است.

مقام رسمی در وزارت بهداشت ژاپن گفت: پشت این اتفاق آماری، کاهش مداوم جمعیت زنان در سنین معمول بارداری است؛ زنانی که تصمیم به بارداری می‌گیرند معمولا در سنین بعد از ۳۹ سالگی اقدام می‌کنند و همین موضوع موجب شده است تا کشور با پدیده پیری مواجه شود.

با توجه به آمار و ارقام وزارت بهداشت، نرخ مرگ و میر به احتمال زیاد با افزایش ۳ درصدی نسبت به سال گذشته، به ۱٫۳۴ میلیون می‌رسد که با کاهش ۴۰۳ هزار نفری جمعیت در سال جاری، این کشور شاهد بزرگ‌ترین روند طبیعی افت جمعیت خواهد بود.

با وجود اینکه دولت ژاپن سال‌هاست، خانواده‌ها را برای فرزندآوری تشویق می‌کند اما همچنان با کاهش و پیری جمعیت مواجه است.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *