مرگ سالانه بیش از ۱۰ هزار نفر در پی آلودگی هوا در لندن

به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی خبرگزاری فارس، کارشناسان محیط زیست انگلیس هشدار داده‌اند، میزان آلودگی هوا در برخی از مناطق شهر لندن طی سال گذشته بالغ بر یک هزار بار از حد مجاز آلودگی هوا فراتر رفته است و موجب مرگ بیش از ۱۰ هزار نفر شده است؛ این درحالیست که بر اساس گزارش‌های موجود، آلودگی هوای لندن در سال ۲۰۱۶ موجب مرگ حدود ۹ هزار و ۵۰۰ تن شده بود. 

بر اساس بررسی‌های صورت گرفته توسط کمیته محیط‌ زیست مجلس عوام انگلیس، ترافیک وسایل نقلیه موتوری سبب انتشار ۴۲ درصد از مونواکسید کربن، ۴۶ درصد از دی‌اکسید نیتروژن و ۲۶ درصد از سایر گازهای خطرناک آلوده‌کننده در هوای شهرهای این کشور شده است.

بررسی‌های صورت گرفته نشان می‌دهد، آلودگی هوا در لندن بیش از مکزیک، سوئد و ایالات متحده آمریکا موجب مرگ مردم می‌شود. 

به گفته محققان، سطح آلودگی در ۴۳ شهر بزرگ انگلیس بسیار زیاد است و محدودیت‌های ایمنی جهانی را نقض می‌کند؛ به همین دلیل ده‌ها میلیون شهروند انگلیسی در معرض بیماری‌‌های قلبی و ریوی قرار دارند.

انجمن سلطنتی پزشکان انگلیس چندی پیش در گزارشی اعلام کرد که آلودگی هوا سالانه حدود ۴۰ هزار مرگ زودرس در انگلیس را منجر می‌شود که هر سال ۲۰ میلیارد پوند برای این کشور هزینه در بردارد. 

بر اساس برخی ارزیابی‌ها، هوای خیابان آکسفورد که از مهم‌ترین مراکز خرید در پایتخت انگلیس شمرده می‌شود، عمدتاً به دلیل تردد بیش از حد اتوبوس‌های شهری از نظر میزان دی اکسید نیتروژن آلوده‌ترین جای دنیا است. 

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *