بحران چاقی و جوان‌تر شدن قربانیان سکته مغزی و قلبی

به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی خبرگزاری فارس، براساس نتایج به دست آمده از تازه‌ترین پژوهش‌ها، بحران چاقی باعث شده که قربانیان سکته قلبی و مغزی جوان‌تر شوند و آنها در پایان جوانی و ابتدای ورود به دوره میانسالی در معرض سکته مغزی و قلبی باشند.

بررسی‌های تازه نشان داده است، اکثر بیماران سکته مغزی و قلبی در گروه سنی ۴۰ تا ۶۹ سال قرار دارند و از هر ۱۰ نفر در این گروه سنی، ۴ نفر دچار سکته مغزی یا حمله قلبی می‌شوند. 

به گفته کارشناسان بهداشتی، فشارخون بالا و چاقی عمده‌ترین دلایل بروز سکته مغزی و حمله قلبی هستند. 

بر اساس پژوهش‌های صورت گرفته، کودکان دارای اضافه وزنی که تبدیل به بزرگسالانی چاق می شوند، ۷۰ درصد خطر ابتلا به سکته مغزی بالاتری دارند، اما کودکانی که از حالت عادی تبدیل به فردی چاق می‌شوند، ۸۰ درصد در معرض خطر سکته مغزی قرار دارند.

سازمان جهانی بهداشت (WHO) پیش بینی کرده‌، ممکن است اضافه وزن و چاقی به زودی جای برخی از نگرانی‌های دیرین در مورد سلامت عمومی، مانند سوء تغذیه و بیماری‌های عمومی را به عنوان پراهمیت‌ترین عامل ضعف سلامتی بگیرد.

به گزارش روزنامه ایندیپندنت، بیماری‌های قلبی – عروقی هر سال به مرگ و میر حدود چهار میلیون نفر در سراسر اروپا منجر می‌شود.

جامعه بهداشت انگلستان با بیان اینکه میانگین سنّی ابتلا به بیماری‌های قلبی و سکته مغزی به شدت کاهش یافته است اظهار داشت: لزوم اقدامات پیشگیرانه برای ابتلا به چاقی و تدوین برنامه‌های مؤثر مبنی بر آگاه‌سازی مردم از مضرات چاقی بیش از هر زمان دیگری در جامعه امروز احساس می‌شود. 

مردم انگلیس چاق‌ترین مردم اروپای غربی هستند؛ ۲۷ درصد بزرگسالان این کشور چاق هستند.

انتهای پیام/ 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *