ده‌ها هزار معلم انگلیسی در آستانه بیکاری

به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی خبرگزاری فارس، در پی تازه‌ترین تصمیم وزارت آموزش و پرورش کره جنوبی مبنی بر ممنوعیت آموزش زبان انگلیسی به دانش‌آموزان مقاطع اول و دوم ابتدایی، ده‌ها هزار معلم انگلیسی این کشور در آستانه بیکاری و از دست دادن شغل خود قرار دارند. 

براساس آمار ارائه شده از سوی این وزارتخانه، از اواسط ماه مارس که این قانون به اجرا درآید، انتظار می‌رود بالغ بر ۷ هزار معلم زبان انگلیسی که تنها در کلاس اول و دوم ابتدایی تدریس می‌کنند، بیکار شوند. 

این قانون که قرار است مانع آموزش زبان انگلیسی به کودکان پیش‌دبستانی هم شود، در ۵۰ هزار مهد کودک کره جنوبی به اجرا خواهد درآمد. 

کارشناسان تحصیلی معتقدند، تعداد زیاد مهدکودک‌ها در کره جنوبی منجر به بیکاری هزاران معلم زبان انگلیسی خواهد شد. 

در پی تصمیم وزارت آموزش و پرورش کره جنوبی، صدها معلم از دولت و این وزارتخانه تقاضا کرده‌اند تا سیاست خود را تغییر دهند و از اجرای این قانون منصرف شوند. 

سخنگوی وزارت آموزش و پرورش کره جنوبی نیز طی یک بیانیه اعلام کرد:‌ این ممنوعیت بخشی از یک سیاست بوده که طبق اعلام دولت، در راستای یک حکم دادگاه قانون اساسی در سال ۲۰۱۶ است؛ این سیاست مبتنی بر این است که تدریس زبان انگلیسی ممکن است مانع تسلط دانش‌آموزان به زبان کره‌ای شود.

معلمان زبان انگلیسی باور دارند، با اجرایی شدن این سیاست، دیگر دانش‌آموزان خانواده‌های فقیر قادر به یادگیری زبان انگلیسی نخواهند بود و این ممنوعیت می‌تواند علاوه بر اینکه به سود آموزشگاه‌های آزاد زبان تمام شود، موجب ایجاد شکافی عمیق در سطح سواد زبان انگلیسی دانش‌آموزان شود. 

خانواده‌های مرفه و مخالف این ممنوعیت نیز اعلام کردند: اگر این قانون به اجرا درآید، آنها فرزندانشان را به آموزشگاه‌های خصوصی خواهند فرستاد. 

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *