شیوع مصرف الکل میان دانش‌آموزان دختر فرانسوی

به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی خبرگزاری فارس، بنابر اعلام مقامات بهداشتی کشور فرانسه، ۲ میلیون نفر از مردم این کشور مبتلا به زوال عقل هستند. 

محققان دانشگاه فرانسه با انجام یک دوره پژوهش ۵ ساله دریافتند، بالغ بر ۱۰ درصد افراد دچار زوال عقل زودرس شده‌اند، یعنی قبل از ۶۵ سالگی به این بیماری مبتلا شده‌اند. 

کارشناسان بهداشتی باور دارند، تنها دلیل ابتلای زودرس افراد زیر ۶۵ سال به بیماری زوال عقل مصرف الکل بوده است. 

بر اساس گزارشی که به تازگی از میزان مصرف الکل میان دانش‌آموزان فرانسوی منتشر شده است، میزان مصرف الکل بین دانش‌آموزان این کشور به خصوص دانش‌آموزان دختر به میزان قابل توجهی افزایش یافته است؛ همین مسئله مهم‌ترین عامل بروز زودرس بیماری زوال عقل است. 

مطالعات انجام شده نشان داده است، میزان مصرف الکل میان دانش‌‌آموزان دختر فرانسوی به نسبت ۵ سال گذشته، حدود ۲ برابر افزایش یافته است. 

افزایش مصرف الکل در نوجوانان و جوانان نگرانی‌های مقامات بهداشتی فرانسه را تشدید کرده است و آنها باور دارند در آینده‌ای نزدیک بیماری‌های بسیاری گریبانگیر آنها خواهد شد. 

بر اساس داده‌های موجود، امروزه حدود ۱۲ میلیون نفر در جهان دمانس دارند و انتظار می‌رود که این تعداد در سال ۲۰۴۰ به ۲۵ میلیون نفر برسد.

محققان سازمان جهانی آلزایمر (ADI) در گزارش سال ۲۰۱۵ خود در لندن پیش‌بینی کردند که شمار بیماران مبتلا به زوال عقل در جهان تا سال ۲۰۵۰ سه برابر و به ۱۳۱ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر میلیون نفر برسد.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *