آمادگی بالای نیروهای مسلح در مقابل هرگونه تهدید داخلی و خارجی/ کاهش قاچاق اسلحه در مرزهای خوزستان

به گزارش خبرگزاری فارس از اهواز، سردار سرلشکر محمد باقری پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: آنچه در ۳ روز بازدید از واحدهای نظامی و انتظامی در خوزستان، دیدار با نماینده ولی فقیه در خوزستان و استاندار دیدیم این بود که خوزستان از نظر امنیت وضعیت مطلوبی دارد.

وی افزود: خوزستان جزء استان‌های مهم کشور است، به همین دلیل باید مکرر در این استان حضور پیدا کنیم و نمایندگان ما در این استان وضعیت خوزستان را همواره ارزیابی می‌کنند و در اختیار ما قرار می‌دهند.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه فرماندهان سپاه، ارتش و نیروی انتظامی در بازدید از خوزستان همراه ما بودند، عنوان کرد: خوزستان در برابر تهدیدات داخلی، خارجی و نرم آمادگی خوبی دارد و همه موضوعات مانند قاچاق، تهدیدات فضای مجازی، توطئه‌افکنی رسانه‌های بیگانه، همه موضوعاتی که به نوعی معیشت مردم را تحت تأثیر قرار می‌دهد را بررسی کردیم و تدابیری اندیشیده شد.

خوزستان محل مناسبی برای سرمایه‌گذاری و توسعه اقتصادی است

وی بیان کرد: می‌توانیم به مردم اطمینان بدهیم که نیروهای مسلح در همه ابعاد در خوزستان مأموریت‌های خود را به خوبی انجام داده‌اند و این استان محل مناسبی برای سرمایه گذاری و توسعه اقتصادی است.

سرلشکر باقری مطرح کرد: خوزستان امکانات مناسبی از جمله آب و خاک دارد و امنیت موجود در این استان می‌تواند خوزستان را به یکی از توسعه یافته‌ترین استان‌های کشور تبدیل کند.

وی با اشاره به بازدید امروز از واحدهای انتظامی و مرزبانی خوزستان اظهار کرد: گزارش فرماندهان انتظامی و مرزبانی خوزستان را شنیدیم و تدابیر لازم به آنها ارائه شد.

نیروی انتظامی خوزستان از موفق‌ترین نیروهای انتظامی کشور است

رئیس ستادکل نیروهای مسلح تأکید کرد: در میدان هم بخشی از اقدامات مرزبانی، انتظامی و یگان‌های ویژه خوزستان را دیدیم و بحمدالله نیروی انتظامی خوزستان جزو موفق‌ترین نیروهای انتظامی کشور است.

وی با بیان اینکه نیروی انتظامی در ابعاد مختلف مأموریتی در خوزستان در حال خدمت است، تشریح کرد: در مأموریت‌های عادی مانند راهور و راهنمایی و رانندگی این نیرو توانسته، اقدامات خوبی انجام دهد و در مسائلی مانند کشف قاچاق، مواد مخدر، سرقت‌ها و برخورد با اغتشاشات نیز موفق عمل کرده است.

یگان ویژه خوزستان جزء زبده‌ترین نیروهای منطقه هستند

سرلشکر باقری، آمادگی یگان ویژه خوزستان را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: یگان ویژه خوزستان جزء زبده‌ترین نیروهای منطقه است و هم از نظر مهارت، روحیه، آموزش و امادگی جسمانی وضعیت بسیار مطلوبی دارد.

وی بیان کرد: نیروی انتظامی در کل کشور روحیه مردمی دارد و این نیرو در خوزستان هماهنگی خوبی با ارتش، سپاه، اداره کل اطلاعات و مقامات دولتی دارد.

رئیس ستادکل نیروهای مسلح متذکر شد: مرزهای خوزستان از نظر مراقبت وضعیت مطلوبی دارند و همانطور که می‌دانید در خشکی تأمین امنیت مرزها با مرزبانی و در دریا با دریابانی است و در مناطقی که احتمال تهدیدات نظامی وجود داشته باشد، ارتش و سپاه هم به این نیروها کمک می‌کنند. در روزهای گذشته بازدیدی از نیروهای مرزبانی داشتیم و امروز هم گزارش فرمانده‌های مرزبانی را شنیدیم.

کاهش قاچاق و افزایش کشفیات در مرزهای خوزستان

وی افزود: در مسئله قاچاق اسلحه و مواد مخدر در خوزستان نگرانی‌هایی داشتیم، اما خوشبختانه وضعیت امنی داریم، چراکه ورود قاچاق به این استان کاهش و کشفیات قاچاق افزایش یافته است.

سرلشکر باقری در پایان اضافه کرد: ان‌شاءالله وضعیت بهتر از این هم می‌شود، چراکه تصمیمات خوبی در این سفر سه روزه گرفته شد و قرار است نیروهای انتظامی در خوزستان برای تأمین امنیت و دفع خطرات احتمالی تقویت شوند.

انتهای پیام/ذ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *