تداوم ارسال تجهیزات توسط ارتش سوریه به «مثلث مرگ»/ تروریستها شهرک «تل الحاره» را منطقه نظامی اعلام کردند

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، منابع خبری از تداوم اعزام نیرو و تجهیزات توسط ارتش سوریه به منطقه موسوم به «مثلث مرگ» واقع در جنوب غرب این کشور خبر میدهند؛ منطقه‌ای که نقاط تلاقی استانهای ریف دمشق، قنیطره و درعا است.

روزنامه القدس العربی گزارش داد که با توجه به این مسئله، گروه تروریستی موسوم به «ارتش آزاد سوریه در استان درعا آماده هر گونه احتمال است و در صورتی که جنگی تحمیل شود میتواند وارد آن شود».

این روزنامه به نقل از یک منبع وابسته به ارتش آزاد اعلام کرد که تجهیزات گروههای تروریستی در جنوب سوریه برای «جنگ چند ساله و نه چند ماهه کافی است».

خبرگزاری آناتولی هم ضمن اعلام خبر تداوم ارسال تجهیزات نظامی به استان درعا توسط ارتش سوریه، گزارش داد که این مسئله در راستای فراهم سازی مقدمات عملیات نظامی قریب الوقوع به سمت گذرگاه مرزی با اردن است.

بنا بر این گزارش، کاروانهای ارتش سوریه شبانه به سمت پادگانهای نظامی واقع در شمال درعا، شهرک «خربه غزاله» در بزرگراه بین المللی بین دمشق و اردن حرکت کردند که این کاروان شامل تانک، سکوهای موشک انداز و تیربار بوده است.
«ابوشیما» سخنگوی اتاق عملیات تروریستهای معارض موسوم به «البنیان المرصوص» به آناتولی گفت که گروههای معارض عبور برخی از کاروانهای نظامی ارتش سوریه به سمت درعا و ریف شمالی آن و دمشق و استقرار آنان در لشکر ۳۲ در نزدیکی شهر درعا و همچنین در اطراف شهرک خربه غزاله را رصد کرده اند. 
وبگاه خبری معارض «قاسیون» اعلام کرد که ائتلاف معارضان سوریه موسوم به «برکان الحاره» بامداد امروز جمعه شهرک تل الحاره را یک منطقه نظامی اعلام کرده و اجازه نمیدهند کسی به این منطقه نزدیک شده یا فیلمبرداری کند.

این ائتلاف با انتشار بیانیه ای ادعا کرد که آماده مقابله با پیشروی ارتش سوریه و نیروهای همپیمانش به سمث مثلث مرگ هستند تا با مشت آهنین آنان مواجه شوند.

در این بیانیه همچنین به مسئولان مصالحه در این منطقه هشدار دادند که هیچ شایعه ای در خصوص مصالحه در منطقه مثلث مرگ پخش نکنند؛ چرا که این ائتلاف منطقه مثلث مرگ را پاکسازی خواهد کرد.

انتهای پیام/

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *