بیانیه حماس در سالروز جنگ ۱۹۶۷؛ مقاومت در همه اشکال آن ادامه دارد

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، جنبش حماس به مناسبت پنجاه و یکمین سالروز «یوم‌النکسة» (سالروز شکست کشورهای عربی در جنگ با رژیم صهیونیستی در سال ۱۹۶۷) بیانیه‌‌ای صادر و بر ادامه راه مقاومت تأکید کرد.

بر اساس گزارش وبگاه «الرساله»، حماس در این بیانه تأکید کرده مقاومت در همه اشکال آن ادامه داد، ضربه به سلاح مقاومت را نمی‌پذیرد، این حق ملت فلسطین است که ابزارهای مقاومت تقویت شود و مدیریت مقاومت از نظر تشدید تنش یا رویارویی یا از نظر تنوع ابزارها و روش‌ها در چارچوپ اداره نبرد می‌گنجد.

در ادامه این بیانیه آمده است: قدس پایتخت فلسطین است و جایگاه دینی، تاریخی و تمدنی عربی، اسلامی و انسانی دارد و تمام مقدسات اسلامی و مسیحی آن حق ثابت ملت فلسطین و امت عربی و اسلامی است و هیچ امتیازدهی درباره آن وجود نخواهد داشت. تمام اقدامات دولت دونالد ترامپ  رئیس‌جمهور آمریکا در انتقال سفارت آمریکا به قدس و تلاش برای یهودی‌سازی این شهر، بی فایده و گویا اصلا انجام نشده است.

حماس سپس از ملت فلسطین خواست یوم‌النکسه برابر با ۵ ژوئن (امروز) را با شرکت گسترده در راهپیمایی‌های بازگشت که قرار است در جمعه پیش رو (روز جهانی قدس) به اوج خود برسد، احیا بدارند.

جنبش حماس همچنین هر نوع عادی‌سازی روابط با رژیم اشغالگر قدس را مردود دانست و آن را بخشی از محاربه با ملت فلسطین و نابودی آزادی و استقلال آن خواند.

انتهای پیام/ص

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *