مدال‌های طلا و نقره فوق‌سنگین برای سلیمی و علی‌حسینی/ بازهم قوی‌ترین‌ مرد مسابقات ایرانی شد

به گزارش خبرنگار اعزامی فارس از اندونزی، در ادامه رقابت‌های وزنه‌برداری بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا و در هشتمین و آخرین روز این مسابقات، بهداد سلیمی و سعید علی‌حسینی ملی‌پوشان کشورمان در دسته  ۱۰۵+ کیلوگرم به مصاف ۵ وزنه‌بردار از کشورهای ازبکستان، پاکستان، چین تایپه، سوریه و ترکمنستان رفتند.

* یک‌ضرب: 

بهداد سلیمی ابتدا موفق به مهار وزنه ۲۰۰ کیلوگرمی شد، وی در دومین حرکت نیز در حالی‌که وزنه ۲۰۶ کیلوگرمی را بالای سر برده بود، اما نتوانست به خوبی فیکس شود تا سه چراغ قرمز از داوران دریافت کند. سلیمی در سومین حرکت نیز موفق به مهار وزنه ۲۰۸ کیلوگرمی شد تا با جایگاه دومی به کار خود در حرکت یک‌ضرب پایان دهد.

سعید علی‌حسینی دیگر نماینده کشورمان در این دسته در نخستین حرکت در مهار وزنه ۲۰۱ کیلوگرمی ناکام بود، اما در دومین حرکت موفق به بالا بردن این وزنه شد. علی‌حسینی در سومین حرکت نیز وزنه ۲۰۸ کیلوگرمی را بالای سر برد تا در جایگاه نخست این حرکت قرار بگیرد.

رستم جنگابائف از ازبکستان با رکورد ۲۰۳ کیلوگرم در جایگاه سوم این حرکت قرار گرفت.

 

* دوضرب

سلیمی برای نخستین حرکت دوضرب وزنه ۲۳۷ کیلوگرمی را انتخاب کرد که به راحتی این وزنه را بالای سر برد تا مدال نقره‌اش قطعی شود. وی در دومین حرکت نیز وزنه ۲۴۶ کیلوگرمی را مهار کرد. سلیمی در سومین حرکت نیز موفق به مهار وزنه ۲۵۴  کیلوگرمی شد تا با جایگاه اولی و مدال طلا به کار خود در حرکت دوضرب پایان دهد و با مجموع ۴۶۱ کیلوگرم قهرمان شود.

علی‌حسینی نیز در نخستین حرکت دوضرب وزنه ۲۴۰ کیلوگرمی را مهار کرد تا او نیز مدالش قطعی شود و در رده اول قرار بگیرد. وی در دومین حرکت نیز وزنه ۲۴۸ کیلوگرمی را بالای سر برد، اما در سومین حرکت موفق به مهار وزنه ۲۵۴ کیلوگرمی نشد تا با مجموع ۴۵۶ کیلوگرم به مدال نقره دست یابد.

رستم جنگابائف از ازبکستان با رکورد ۲۵۲ کیلوگرم در دوضرب و مجموع ۴۵۵ کیلوگرم جایگاه سوم این حرکت قرار گرفت.

انتهای پیام/س

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *